FAQ

Znajd odpowiedź : Jak dojechać w Bieszczady, co robić w Bieszczadach, gdzie w Bieszczady Oraz wiele innych…

Jedziesz Bieszczady, nad Solinę , na 100% masz mnóstwo pytań. Tworząc dział FAQ postaramy się zamieścić odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące wypoczynku u nas.

Czy w Bieszczadach jest fajnie ?

Odpowiem przewrotnie  – to zależy dla kogo 🙂 Nie jest to oferta dla każdego. Jest w Polsce i na świecie wiele lepszych miejsc do wczasowania się.

Do nas przyjeżdża się by odpocząć w ciszy i spokoju, poznać niesamowitą historię regionu, spotkać ciekawych ludzi, przystanąć na chwilę i zadumać się nad sobą, poczuć atmosferę Bieszczadu – krainy z dala od zgiełku, szaleńczego tempa życia, pędu za karierą, korków ulicznych itp. Przed wszystkim chodzi o to by odpocząć od tego co nas męczy na codzień a być może spotkać jakiegoś „całkiem zielonego bieszczadzkiego anioła’ gdzieś pod samotną jabłonią zasadzoną dawno temu w przydomowym ogrodzie (tyle, że domu już dawno nie ma……)

Nie oznacza to jednak, ze nic u nas się nie dzieje ciekawego. Posiadamy bogatą bazę sprzętów umilających wypoczynek. Niewiele jest miejsc gdzie mozna podziwiać wschód słońca na szczycie połoniny a zachodzące słońce pożegnać z pokładu jachtu zacumowanego w jednej z dzikich zatok Jeziora Solińskiego. Tak zwany międzyczas wypełnić można różnymi atrakcjami szerzej opisanymi w dziale Atrakcje w Bieszczadach.

Czy zapewniamy pościel ?

Tak oczywiście zapewniamy pościel. Zawsze czystą i pachnącą. Oczywiście gdy Ktoś zechce przyjechać ze swoim śpiworem to nie będziemy mieli nic naprzeciw.

Jakie jest wyposażenie kuchni ?

W kuchni znajduje się kuchenka gazowa (2 palnik), czajnik, naczynia, talerze, sztucce itp.

Czy jest parking ?

Przez domem (a w zasadzie z boku domu) jest parking na 4 samochody. Jeszcze nikt nigdy nikomu nic nie zginęło z samochodu więc proszę się nie obawiać o swój pojazd i jego zawartość. Ponadto na noc istnieje możliwość zamknięcia bramy.

Czy obowiązuje cisza nocna ?

Hmmm no tak. Jest taka godzina wieczorna, po której średnio wypada hałasować gdyż może to komuś przeszkadzać a poza tym bezsensowne generowanie hałasu jest raczej domeną osób ….a z resztą może lepiej nie kończyć 😉 W każdym razie lubimy pośpiewać ale tak by nie przeszkadzało to innym.

Można zapalić ognisko ?

Tak, ogień palimy w miejscu do tego przewidzianym. Można palić, śpiewać, smażyć mięsiwo, patrzeć w ogień i medytować i w ogóle można robić wszystko co robi się przy ognisku.

Wyżywienie

Przygotowanie posiłków jest możliwe we własnym zakresie (w apartamencie jest kuchnia) ale namawiamy raczej do skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej w pobliskich, zaprzyjaźnionych restauracjach.

Istnieje możliwość zorganizowania wyżywienia w formie cateringu.

Oferujemy możliwość upieczenia jagnięcia lub świnki.

Czy w Bieszczadach jest bezpiecznie ?

Odpowiedź podzielę na dwie kategorie:

SYTUACJA GEOPOLITYCZNA

DZIKA PRZYRODA

A`propos sytuacji geopolitycznej… zwłaszcza w ostatnich czasach spotykamy się z obawami spowodowanymi bliskością Ukrainy. Pragnę zapewnić, że nic złego się u nas nie dzieje. Jeździmy na Ukrainę na zakupy tak jak wcześniej a nad naszymi głowami nie latają myśliwce F16.

Co do przyrody – bieszczadzka przyroda obfituje w różne dzikie stworzenia mogące zrobić krzywdę. Mam na myśli misie, wilki, żmije, pająki itp. Odpowiem krótko – te stworzenia bardziej się boją nas niż my ich i na 100% zejdą nam z drogi dużo szybciej niż je zdążymy zauważyć 🙂